Muscle Cheff Hazelnut & White Chocolate Porotein Spread ve L-carnitin İçeren Granül Kahve


Hellüüü! Abur cubur yazılarımı seviyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum ve bu kibar halimle hemen yazıya geçiyorum! İçinde şeker ilavesi içermeyen miiis gibi kokan fındıklı ve beyaz çikolatalı bu abur cuburdan başlayalım.

Şekersizdir diyemem. Çünkü içinde beyaz çikolata var. Ama şeker oranı genele bakıldığında çok az. Eğer benim gibi fındık ezmesi delisiyseniz her gün kahvaltıda 1-2 tatlı kaşığı bundan hüpletmek daha sağlıklı. Protein oranına da bakınca insana bi keyif geliyor.   


İçindekiler:
Peynir altı suyu proteini (%32), Fındık (%25), Bitkisel yağ, Yağsız süt tozu, Şeker, Emülgatör: Lesitin (Ayçiçek), Vanilin
Alerjenler koyu renk ile belirtilmiştir. Süt ürünleri ve fındık içermektedir. Domuz yağı ve katkıları içermez. Renklendirici trans yağ ve koruyucu madde içermez. Gluten içermez.
100 gramda 32 gram protein kimde var???? Tadı inanın normal fındık ezmesinden daha güzel. Tatlı delisi bir insan olarak fındık ezmesinin tadını hep çok tatlı buluyordum. Bu tam kararında. Mis gibi fındık kokuyor ya. Kefilim! BAYILACAKSINIZ!Abur cubur değil ama bir de kahve incelemesi yapacağım.  L karnitin içeren granül kahve. Peki nedir l karnitin ya da l carnitine??? 

Bilimsel tanım: vücut tarafından doğal olarak üretilen ve “yağ oksidasyonu” adı verilen süreçle, yağın enerjiye dönüşmesini sağlayan ikincil (nonessential) bir amino asittir.

Bizi ilgilendiren tanımı: Karnitin yağ dokularını parçalayarak, enerji oluşumunu sağlar. Bilinenin aksine, kesinlikle direkt olarak yağı kasa çevirmez. Yeteri kadar egzersiz yapıldığında yağ yakımını hızlandırır.


Aslında yağ yakımını hızlandırdığına dair yayınlanmış bir makale yok. Yani hala muallakta olan bir konu. Benim hoşuma giden tarafı ise ayıltma gücünün normal bir kahvenin iki katı olması. Ne zaman içsem cin gibi oluyorum. Tek kötü tarafı içindeki tatlandırıcının "tatlı" bir tat vermesi.. (Ay ne kadar tat dedim yareppim...) Çayı, kahveyi şekersiz içmeye alıştığım için beni zorluyor biraz.Paketin içinde bu şekilde tek kullanımlık granül kahveler var. Satın almak içinr TIK!

Yine aynı siteden şekersiz kurabiyeler denediğim bir yazı daha bekliyor sizleri. Görüşmek üzereee!!!

Yorumlar