COSMED DAY TO DAY NEMLENDİRİCİ KREM


Günaydın!!! Bilmiyorum siz bu yazıyı okurken saat kaç?? Ben sabahın köründe yazıyorum. Yaklaşık bir ay önce bitirip "neden yazmadım ben bunuuu??!" diye kafama dank etti birden. Eh, başlayalım o halde.

Cosmed markasının bende yeri ayrı. Kullanıp da cildime kötü gelen bir ürünü olmadı. Hayvanlar üzerinde deney yapmaması ise benim için eeen büyük artı! 

Cildim yağlıdan karmaya dönük. Açıkçası ben son iki seneye kadar yağlı cilde sahip olanların nemlendirici kullanması gerektiğini bilmiyordum. "Cildim zaten yağlı bir de krem mi süreceğim beee" diye atarlanıyordum. Her cilt tipinin bir nemlendiriciye ihtiyacı varmış. Önemli olan uygun nemlendiriciyi bulmakmış. 

Vücudumdaki ruhsal ve fiziksel her değişime anında sivilce çıkararak tepki verdiğim için her ürünü cildime süremiyorum. Korku içinde sivilce çıkacak günü bekliyorum. Bu kremde sivilce çıkma durumu da olmayınca "işteee bebeğimmmmm" dedim. VE ÇOK SEVDİM!

Kremi sabahları temiz yüze sürdüm ben. Az miktar alıp cildime yedirince iyice sıvı bir form alıyor ve bir tabaka gibi cildi sarıyor. Böylece makyaj için pürüzsüz bir zemin de oluşturuyor. Eğer kullandığınız ten ürününün kuru durmasından şikayetçiyseniz bu krem onu da hallediyor. Cildiniz kremi güzelce emse bile parlak bir görünüm hep kalıyor.

Kremin içeriğinde paraben yok. Benim cildim (özellikle T bölgem) gün içinde çılgınlar gibi yağlanmasına rağmen bu kremi kusmadı. Dediğim gibi tabaka şeklinde cildi sarıyor. Gerginlik ya da yapış yapış bir his vermeden yapıyor hem de bunu.

Şu an kullandığım nemlendirici bitince tekrar buna döneceğim. Elimdeki ürünleri bitirmeden alıp israf-girl olamam sorii!!

Cildi kuru olanlar ise yeterli bulmayabilir nemlendirmesini. Eğer gece yatarken güçlü bir nemlendirici sürerseniz sabah günlük kullanımda kuru cilde sahip olanların da işin görecek bir ürün. 

Cosmed markasının şehrinizdeki hangi eczanelerde satıldığını görmek için TIK!


Diğer "Cosmed" yazılarım;


Yorumlar