BellaNut Fıstık Ezmesi


Hellüüü! Ben geldim. Hem de abur cubur yazısıyla geldim! Kalori saydığım dönemde alıştım fıstık ezmesine ben. Tabi ki en güzeli evde yaptığımız ama ne kadar rondodan geçsem de bir türlü akışkan yapamıyorum ben ya. :/ 


BellaNut markasına ait fıstık ezmesini inceleyeceğiz şimdi. Üstteki fotoğrafta ne kadar akışkan olduğu görülüyor. Ben en çok bir tatlı kaşığı fıstık ezmesinin üstüne bitter çikolata koyup mikrodalgada ısıtıp yemeyi seviyorum. Yaşıyorum bu hayatı bee...


100 g üründe;29,3 g Protein

610/2400 Enerji (kcal/kj)
6,1 Karbonhidrat
55,9g Yağ
8,5g Lif bulunmaktadır.Yağ oranı biraz yüksek ama alacağımız yağı fıstıktan alacaksak gayet ideal! İçinde şeker ya da tuz yok. 
 Özellikle böyle tüp şeklinde olanları inanılmaz pratik oluyor. İş yerinde yemekler çok kötü... Cidden çok kötü. Doymadığım günler çekmecemden çıkarıyorum bu arkadaşı, hop elmanın üstüne sürüyorum accık. İçeriğindeki lif ve yağ beni tok tutmaya yetiyor akşama kadar. Veee mükemmel bir enerji bombası! 


Sabah eğer kahvaltıda doymadığımı hissedersem de en son bir tatlı kaşığı yiyorum. Böyle hani damağına yapışıyor ya insanın... Off off! Aşığım! 

Satın almak isterseniz tık! TIK!

Sizin fıstık ezmesi ile tarifleriniz var mi? 


Yorumlar

Yorum Gönder