Cosmed Akne Kontrol Jeli ve Flormar Sivilce Kurutucu


Son 1 aydır sivilcelerle başım dertte. Artık bunu bilmeyen kalmadı herhalde. -_- Her hafta 2-3 minik ve en az 1 tane kistik sivilcem çıkıyor. Bu iki ürünü de tek tük çıkan minik sivilcelerime sürüyordum eskiden.. Eskiden o güzel günlerde....


Flormarın bu ürünü bir koleksiyon ürünüydü. Şu an üretimde değil. Kireç gibi bir yapısı var ve ciltte kuruyor. Aktif sivilce üstüne gece yatmadan önce sürüp sabahında yüzümü yıkıyorum. Minik kırmızı sivilcelerde ne kadar başarılıysa gerçek "sivilce gibi sivilce bee heytt maşşşallaaahhh" tarzı sivilcelerde hiçbir işe yaramıyor. Ne oluşumunu engelliyor ne de kurutuyor.


Gelelim meşhur sivilce kontrol jeline.. Aplikatörü sayesinde elimizi bile değdirmeden sivilce üstüne sürüyoruz. Hatta ve hatta şeffaf olduğu için makyaj üstüne de kullanılabiliyor. Makyaj dediysem sivilcenin üstüne kapatıcı sürüp üstüne bu jeli sürmeyin. Örnek vereyim. Allık sürüyorum. Bi bakıyorum ki yanağımda kabarma olmuş gün içinde. AHA SİVİLCE GELİYOR diyip hemen bunu sürüyorum.


Minik sivilcelerde de kistik sivilcelerde de etkili ama kistik sivilcelerde pek bir mucize beklemeyin yine de. Benim bazı sivilcelerim 3 hafta duruyor. Hep de aynı yerde çıkıyor mesela bi tanesi. Bu jel o 3 haftayı 2 hafta yapıyor ama kötü bir yanı da var. Sivilce söndükten sonra sivilcenin olduğu yerde ten rengimden 1-2 ton dah akoyu bir leke kalıyor. -_- Aynı zamanda Solante Pigmenta da kullanıyorum lekeler için. Umarım kalıcı değildir. 

İlk defa ciddi bir yazı yazdım. Çünkü canım sıkkın accık. NEYSE NEŞEMİZ YERİNE GELSİN!
Yorumlar