Max Factor Miracle Touch Liquid Illusion Foundation


Başlığı yazana kadar hakkın rahmetime kavuşuyordum. Başlık yazma işi bitince bir "öehhh" dedim yani ama. 

Cruelty free ürün alma kararımın çok başında olduğum  makyaj malzemelerimin çoğu ne yazık ki hayvanlar üzerinde deney yapan firmalardan... Ah o bilinçsiz dönemlerim ah!Küçükken annelerimizde gördüğümüz pata kremler gibi bir ürün dersem bence çok doğru olur. Hatta bizzat pata krem kendisi. Katı formda, ilk sürüldüğünde yağlı bir his bıraksa da yüzle bütünleşip tamamen matlaşıyor.

Kapatıcılık inanılmaz yüksek. Ciltteki lekeler için herhangi bir kapatıcı kullanmaya gerek kalmıyor, kadife gibi blurlaşmış bir görünüm veriyor. 


Fırçayla kullanımda fırça izi bırakıyor. En güzel kendi içinden çıkan süngerle uygulanıyor. Renk skalası çok dar. -_- Bendeki sand 060 rengi. 

Telefonla konuşurken bile bulaşma yapmıyor. Üstüne ekstra pudra sürülebilecek bir ürün değil insanı rezil eder valla. Buna dönersiniz.

Yağlı ve karma cilde sahip olanların daha çok seveceği bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kuru cilde sahip olanlar da ölümüne nemlendirsin cildini fondötenden önce. 


Sadece özel günlerde (düğün,parti vs.) kullanıyorum ben. Günlük kullanım için biraz ağır. Bileğime bakın benim masmavi damarlarımı bile kapatmış. 

Bu biter bitmez cruelty free bir markanın benzer bi ürününü alıp karşılaştırma yazısı yazacağım. Her ne kadar max factor, ürünlerini çok beğendiğim bir marka olsa da önermeye gönlüm el vermiyor. 

Benim ürün hakkındaki kabaca fikirlerim böyle. Alıp almamak her zamanki gibi size kalmış. :*

Yorumlar