Rujlarım - Lip gloss vs Likit mat ruj ( Bölüm 2 )


     Merhabalaarr! Rujlarım yazımın ikinci bölümüyle karşınızdayım. Çok uzatmadan hemen yazıya geçiyorum.

1) Likit Mat Rujlarım
 Farmasi Likit Mat Ruj
     Ben bu ruju kesinlikle homojen süremiyorum. Kalıcılığı elimdeki diğer mat rujlara göre çok düşük. Su bile içsem hemen dudağımın ortasında silinmeler oluyor.

Pastel Day Long Lipcolor - 23     Taşıra taşıra sürmüşüm fotoğrafı atarken fark ettim bunu. Artık çok geçti...Kusra bakmayın. Bu ruju homojen sürebilmem için kat kat sürmem gerekiyor ki o zaman da siyaha yakın morumsu bir renk alıyor bende. Sitesinden sipariş vermiştim. Hiç orda görüldüğü gibi bir renk çıkmadı malesef. Ama yine de güzel.

Sleek Matte Me - Fandango Purple     Renginin hastasıyım lakin bu kadar iğrenç bir ruj olamaz cidden. Sürüyorum, hemen kuruyor zaten ama kıtır kıtır dökülüyor. Üzdün tatlı kız.

Pastel Day Long Lipcolor - 15     "Sen allahın bir lutfusunn gözleriminnn nurusuuunnn " diye başladım bile içimden. En sevdiğim. Her şeyiyle kusursuz bir ruj.


The Balm Meet Matte(e) Hughes  Long Lasting Liquid Lipstick - Commited


     Tanıtım fotoğraflarında turuncumsu bir renkteydi ama bende gördüğünüz gibi pembe durdu. Rengini charmingten daha çok sevsem de sürdükten bir süre sonra demirimsi bir koku yayıyor. 

The Balm Meet Matte(e) Hughes  Long Lasting Liquid Lipstick - Charming

 

     Bir rujun adı bu kadar uzun olmamalı ya. Bir zamanların olaylı rujunun bendeki duruşu da böyle.

2) Lip Glosslarım


 

Flormar Extreme Color Lip Matte -01


     Gördüğünüz gibi mat falan değil. Flormardaki kimyagerlerin denemeden piyasaya sürdüğünü düşündüğüm ruj serisi. Sıvılaştırılmış ruj gibi bir şey bu. Uzak durun. Korkunçlu ruj.

Flormar Extreme Color Lip Lacques - 01
     Bu seri çok güzel işte. Fakat kırmızı lip gloss kesinlikle uzak durulması gereken bir ruj. Çok bulaşıyor , bunun yerine daha doğal tonlar tercih etmek lazım.

Essence - Adını bilmediğim Lipglos ( Üzgünüm...)


     Buna bayılıyorum! Rengi , duruşu , kıvamı... Tam istediğim gibi. Nedenini bilmiyorum ama plaj çantamda taşıyorum hep. Deniz ruju. :DÜçüncü ve son "Rujlarım" yazımda görüşmek üzereee! :* :* Rujların açık hallerini aşağıya bırakıp kaçıyorum.

Yorumlar